ty
Zdrowie

Operacja nosa

Operacja nosa to   kaprys czy potrzeba?

Ania od dzieciństwa nie cierpiała patrzeć na swoje odbicie w lustrze. Widziała w nim bowiem tylko i wyłącznie wielki, garbaty nos. Nie zauważała pięknych oczu, ślicznego uśmiechu i gładkiej skóry. Wstydziła się swojego profilu i często zakrywała twarz włosami.

Kompleksy z powodu dużego nosa nie pozwalały jej się w pełni cieszyć kontaktami z rówieśnikami i trudno jej było nawiązywać nowe znajomości.

Nic więc dziwnego, że od momentu, gdy rozpoczęła pracę, konsekwentnie odkładała pieniądze na wymarzoną operację plastyczną nosa.

 

Operacja plastyczna nosa – realna potrzeba czy kaprys?

Nie każdy z nas może cieszyć się podarowanym przez naturę kształtnym nosem. Jesteśmy różni i dobrze jest, gdy odróżniamy się od siebie, niemniej jednak podobają nam się osoby, których rysy twarzy są jak najbardziej harmonijne i proporcjonalne. Co jednak zrobić, gdy jak Ania, nie możemy pochwalić się zgrabnym nosem, a zły nastrój i kompleksy z tego powodu, pogarszają nam jakość życia i odbierają pewność siebie?

 

Ania od zawsze marzyła o zmianie kształtu swojego nosa. Czytała pisma kobiece, podziwiała znane aktorki i piosenkarki, które podobnie jak ona, nie były usatysfakcjonowane swoim odbiciem w lustrze. Śledziła programy telewizyjne, gdzie zapraszane były osoby pragnące poprawić swój wygląd. Zazdrościła im szansy i marzyła o swojej.  Marzenie to mogła spełnić, gdy odłożyła odpowiednią sumę pieniędzy i dzięki zebranym informacjom, znalazła doświadczonego chirurga plastyka specjalizującego się w korekcie nosa.

 

Ile zatem kosztuje operacja nosa?

Na koszt korekty nosa składa się wiele czynników. Zacznijmy od początku.

Zanim chirurg plastyczny pochyli się nad naszym nosem na sali operacyjnej musi przebyć długą i żmudną drogę. Wymagające studia medyczne, praktyki w szpitalach, asystowanie przy niezliczonych operacjach pacjentów po urazach, znów szkolenia, warsztaty, seminaria i zabiegi, mnóstwo zabiegów – to droga doświadczonego lekarza, któremu możemy z zaufaniem powierzyć nasze zdrowie. Większość z kosztów edukacji chirurg musi ponieść sam, a medycyna plastyczna jest taką dziedziną nauki, w której postęp dokonuje się szybko i niezbędne jest częste uczestniczenie w międzynarodowych konferencjach i szkoleniach.

Ponadto nowoczesne wyposażenie kliniki, wysokiej jakości materiały, wynajem lokalu, hospitalizacja po zabiegu, przeszkolony i godny zaufania personel medyczny, to również znacząco wpływa na koszt zabiegu.

Z całą pewnością więc odradzamy kierować się niską ceną przy wyborze kliniki dokonującej operacji plastycznej nosa, a skupić się na doświadczeniu i stażu lekarzy w nich zatrudnionych. Oszczędności w przypadku operacji plastycznych nie rokują dobrze na przyszłość…

 

Czy zmniejszenie nosa jest bolesne?

Nie, operacja korekty nosa jest całkowicie bezbolesna. Dokonuje się jej w znieczuleniu ogólnym, w asyście anestezjologa. Operacja plastyczna nosa to stosunkowo prosty i bezproblemowy zabieg chirurgiczny. Pacjent po operacji ma pozostawiony opatrunek usztywniający i setony, które zabezpieczają nowy kształt nosa. Po siedmiu, dziesięciu dniach może powrócić do normalnego życia i cieszyć się nowym wyglądem.

 

Jak wygląda operacja plastyczna nosa?

Świetnie opisuje to dr Grzesiak http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-nosa/ Podczas zabiegu chirurg delikatnie nacina wewnętrzną, a czasami i zewnętrzną stronę nosa, by uzyskać dostęp do części chrzęstnych i kostnych. Po uzyskaniu oczekiwanego kształtu, lekarz zabezpiecza przewody nosowe setonami i zaszywa nos pozostawiając niewidoczne szwy.

 

Czy każdy może sobie pozwolić na operację nosa?

Odpowiedź na to pytanie możemy rozważać na dwóch płaszczyznach: medycznej i finansowej.

 

Z punktu widzenia lekarskiego, do zabiegu korekty nosa mogą zostać zakwalifikowane wyłącznie osoby w dobrym, ogólnym stanie zdrowia, gdyż jest wykonywany w narkozie. Natomiast problem finansowy rozwiązują dogodne narzędzia kredytowe, które znacznie przybliżają ten rodzaj medycyny piękna w stronę mniej zamożnych pacjentów

 

Czy warto zatem ponieść koszt i zdecydować się na korektę nosa?

Ania po latach oczekiwań spełniła swoje marzenie i poddała się operacji zmniejszenia nosa w klinice chirurgii plastycznej. Zmiana dokonana przez chirurga plastyka przyniosła spektakularne efekty, zarówno fizyczne, ale też i na gruncie psychicznym.

Ania przestała wstydzić się swojej twarzy, odzyskała pewność siebie, a życie stało się łatwiejsze, bo pozbawione zbędnego balastu kompleksów.

Niewielka korekta kształtu nosa nabrała zupełnie innego wymiaru, gdyż zmieniła sposób postrzegania Ani na siebie i na otaczający ją świat. Tak, można zgodzić się ze stwierdzeniem, że interwencja chirurga plastycznego może podnieść znacząco poziom i jakość życia pacjenta.

radomstesk