sddf
Przedsiębiorczość

Detektyw gospodarczy – pomoc dla przedsiębiorcy

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z nieustannym podejmowaniem ryzyka. Dotyczy ono zarówno podpisywania umów z kontrahentami, jak i dostarczaniem im zamówionych towarów najczęściej z odroczonym terminem płatności. Niestety nie wszyscy, z którymi współpracujemy, okazują się godnymi naszego zaufania i jeśli w przeszłości spotkały nas w związku z tym różne przykre sytuacje, warto sprawdzić wiarygodność każdej następnej osoby czy firmy, z którą zamierzamy podjąć współpracę.

W takim przypadku najlepiej zwrócić się o pomoc do osoby, która zajmuje się tym zawodowo, a jest nią z pewnością profesjonalny detektyw gospodarczy. Jego działanie obejmuje wiele obszarów, a najważniejszym są właśnie wszelkie czynności, oczywiście zgodne z obowiązującym prawem, mające na celu dokładne poznanie przyszłego kontrahenta czy klienta zleceniodawcy. Detektyw ich weryfikujący musi mieć stosowną wiedzę dotyczącą jednakowo zasad działania obrotu gospodarczego w naszym kraju, jak i sposobów funkcjonowania poszczególnych firm. Bardzo często jest to były funkcjonariusz policji, a nawet służb specjalnych, posiadający unikalne umiejętności nabyte podczas wieloletniego prowadzenia śledztw zarówno w sprawach gospodarczych, jak i kryminalnych.

Detektyw gospodarczy przygotowuje przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy przez zleceniodawcę pakiet informacji na temat jego potencjalnych partnerów biznesowych. Obejmuje on między innymi analizę ich sytuacji finansowej, sprawdzenie ewentualnego zadłużenia, mogącego niekorzystnie wpływać na późniejsze płatności. Sprawdzana jest również cała historia dotychczasowej działalności. Niekiedy detektyw musi się również zająć zbieraniem dowodów świadczących o działaniach podejmowanych na szkodę zleceniodawcy, chroniąc go np. przed ewentualnymi skutkami nieuczciwej konkurencji. Często umożliwia nawet odzyskanie niezapłaconych w terminie należności, a w przypadku wykrycia przestępstw o charakterze gospodarczym jest w stanie dostarczyć wiarygodnych dowodów umożliwiających dochodzenie roszczeń przed sądem.

Więcej przeczytasz na www.tapir.com.pl

radomstesk